Skrzyniopalety metalowe – najczęściej zadawane pytania

Metalowe skrzyniopalety

Skrzyniopalety metalowe są bardzo często wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu i nie tylko. Na rynku można jednak znaleźć sporą liczbę wariantów tego rodzaju produktów, dlatego, chcąc ułatwić Ci wybór, postanowiliśmy odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania i poruszyć najważniejsze kwestie dotyczące tych pojemników. Zapraszamy do lektury.

Skrzyniopalety metalowe – jaka jest ich wytrzymałość?

Obecnie stosuje się najczęściej trzy rodzaje skrzyniopalet. Są to produkty wykonane z plastiku, drewna i metalu. W ostatnim przypadku można liczyć na najwyższą wytrzymałość. Co więcej, metal jest o wiele bardziej ekologicznym materiałem od plastiku, a przy tym mocniejszym i bardziej szczelnym oraz odpornym na czynniki chemiczne od drewna. Podobnie w kwestii odporności udarowej – plastik i drewno przy mocniejszym uderzeniu złamią się, natomiast w metalu pojawi się wgniecenie, które można w wielu przypadkach naprawić.

Trzeba jednak podkreślić, że skrzyniopalety metalowe muszą zostać pomalowane metodą natryskową. Dzięki temu dodatkowa powłoka zabezpieczy stal przed korozją oraz szkodliwymi substancjami chemicznymi.

Lepiej wybrać skrzyniopalety składane czy spawane? Jaki mają udźwig?

Trzeba wiedzieć, że modele składane nie są do końca szczelne, a ich konstrukcja jest w dużym stopniu słabsza od skrzyniopalet metalowych spawanych, ponieważ dzięki spawaniu uzyskuje się jednolitą całość bez żadnych przerw, co pozwala przewozić nawet ciecze.

Skrzyniopalety metalowe ze spawaną konstrukcją mogą pomieścić towar o wadze sięgającej nawet 1000 kg, co daje im około dwukrotną przewagę nad modelami plastikowymi.

Skrzyniopaleta – wymiary

Wymiary skrzyniopalety mogą być różne. Warto wybierać produkty dobrze dopasowane na przykład do powierzchni magazynu czy rodzaju posiadanego wózka widłowego.

Optymalnym wyborem są modele o rozmiarze 1200 x 800 x 850 mm. Ważna jest również grubość samej blachy – cienka warstwa metalu może się wygiąć przy towarach ciężkich. Optymalny przekrój blachy wynosi 2 mm dla ścian oraz 4mm dla podstawy, ponieważ to na niej opierać będzie się ciężar.

Skrzyniopalety – cena

Cena jest niewątpliwie jednym z ważniejszych aspektów dotyczących jakiegokolwiek zakupu. W przypadku skrzyniopalet metalowych należy się liczyć z wyższym kosztem niż w kontekście modeli plastikowych lub drewnianych. Jednak rekompensatą jest spora wytrzymałość oraz udźwig. Z tego powodu można mieć pewność, że produkt będzie przez dłuższy czas spełniał swoje zadanie.

Jakie skrzyniopalety metalowe są najbardziej praktyczne? Jakie jest ich główne przeznaczenie?

Trzeba wiedzieć, że skrzyniopalety służą do magazynowania i transportowania różnego rodzaju towarów. Z tego powodu dobrze postawić na produkty proste w składowaniu i przenoszeniu – koniecznie musi się je dać przewozić przy pomocy wózka widłowego. Zaleca się wybór modeli przystosowanych do składowania pionowego, co pozwala przechowywać o wiele więcej towaru na tym samym metrażu pomieszczenia – to bardzo ważne w przypadku magazynów.

Skrzyniopalety metalowe są używane najczęściej w zakładach produkcyjnych, fabrykach, ale też magazynach, warsztatach oraz na budowach. To bardzo praktyczny element wyposażenia, który umożliwia zachowanie porządku. Są odpowiednie do przechowywania złomu, szkła, drewna, aluminium, trocin, tworzywa sztucznego, odpadów czy gruzu.

Skrzyniopalety – producent

Najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrywanie się u samego producenta zamiast pośredników, ponieważ dzięki temu można uniknąć płacenia dodatkowej marży oraz dopasować skrzyniopalety do swoich potrzeb. Jesteśmy producentem pojemników metalowych różnego rodzaju. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości skrzyniopalety, które posiadają udźwig 1000 kg i są przystosowane do przewożenia wózkami paletowymi oraz HDS. Do tego wyposażono je w narożniki umożliwiające piętrowanie. Są malowane farbą poliuretanową metodą natryskową. Oferujemy wiele wersji kolorystycznych. Zapraszamy do współpracy!

Call Now Button