Wanna ociekowa – co to jest?

Wanna wychwytowa co to

Przechowywanie materiałów niebezpiecznych to rozległa dziedzina, która wymaga odpowiedniej wiedzy. Źle składowane szkodliwe substancje mogą stać się poważnym zagrożeniem dla środowiska naturalnego. Z tego powodu ich przechowywanie musi być podporządkowane obowiązującym normom. Prawidłowe wypełnienie wszystkich wytycznych jest możliwe jedynie przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi, takich jak wanny ociekowe.

Przechowywanie materiałów niebezpiecznych – o czym trzeba pamiętać?

Odpowiedzialność za bezpieczne składowanie substancji niebezpiecznych w miejscu pracy leży po stronie pracodawcy. Jego zadaniem jest wydzielenie obszarów, w których dane materiały mogą być przechowywane. Wybrane miejsce musi zostać wyposażone w odpowiednie akcesoria. Składowanie substancji niebezpiecznych na dowolnym podłożu jest surowo zabronione. Takie działanie mogłoby prowadzić do przedostawania się związków chemicznych do środowiska naturalnego. Grożą za to surowe kary, dlatego warto szczególnie zadbać o tę kwestię.

Sposób przechowywania zależny od substancji

Nie istnieje jeden uniwersalny sposób przechowywania substancji, które nie mogą mieć kontaktu ze środowiskiem naturalnym. Istnieją szczegółowe wytyczne co do składowania tego rodzaju materiałów, jednak z wyraźnie zaznaczonym podziałem ze względu na specyfikę danego produktu. Biorąc pod uwagę skład i działanie każdej substancji używanej w przemyśle, normy prawne wyznaczają szczegółowe instrukcje dotyczące bezpiecznego ich przechowywania.

Substancje niebezpieczne dla środowiska naturalnego muszą być przetrzymywane w specjalnych magazynach, aby zminimalizować ryzyko ich przedostania się na zewnątrz. Nie można ich jednak pozostawić na dowolnej powierzchni – konieczne jest zastosowanie specjalnych narzędzi, które spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa. Do przechowywania materiałów niebezpiecznych wewnątrz budynku idealnie sprawdzają się wanny ociekowe, dzięki którym niemożliwe jest przedostawanie się szkodliwych substancji do środowiska naturalnego.

Czym jest wanna ociekowa?

Wanna ociekowa, zwana też inaczej wanną wychwytową, to pojemnik o specjalnej konstrukcji, który umożliwia bezpieczne przechowywanie substancji niebezpiecznych dla środowiska naturalnego. Składa się on z dwóch części. Większą stanowi pojemnik, w którym składuje się spływającą ciecz. Wyjątkowa szczelność chroni przed przedostawaniem się jej dalej. Wanna od góry zamykana jest kratką, na której da się ustawić pojemniki z groźną substancją. Kratka zapewnia stabilność umieszczonych na niej produktów, a jednocześnie umożliwia swobodny odpływ szkodliwej cieczy prosto do zbiornika wanny ociekowej.

Dostosowanie wanny ociekowej do przechowywanego materiału

Specyfikacja wanny ociekowej powinna być dostosowana do rodzaju substancji, jaka ma być na niej przechowywana. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę gabaryty danego pojemnika – możesz wybrać wannę ociekową pojedynczą, jak i model umożliwiający przechowywanie większej ilości zbiorników. Istotna jest również pojemność położonych na wannie pojemników – pojemność największego z nich to minimalna pojemność, jaką powinna posiadać wanna ociekowa.

Wanny ociekowe mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów – ten aspekt również należy dostosować do przechowywanej substancji. W wielu przypadkach świetnie sprawdza się wanna ociekowa stalowa, która cechuje się wysoką wytrzymałością – umożliwia ona bezpieczne przechowywanie wielu rodzajów substancji.

Wanny ociekowe stalowe – wyłącznie ze sprawdzonych źródeł

Wybierając wannę ociekową, zwróć uwagę na to, czy stawiasz na sprawdzony produkt. Oryginalne wanny ociekowe kupisz w sklepie Kontenery Metalowe. Zakup bezpośrednio u producenta gwarantuje Ci otrzymanie produktu, który spełnia wszystkie niezbędne normy. W przypadku wanny ociekowej jest to szczególnie ważne, ponieważ ma ona za zadanie chronić środowisko naturalne przed szkodliwym wpływem substancji chemicznych.

Call Now Button